AOC CU34G2XE 144Hz 34" kaareva pelinäyttö
Pelinäytöt
Tuotemerkki
Voimassa 1.5.2026–31.12.9999
Tuotekuvaus
AOC CU34G2E/BK on 34-tuumainen kaareva ultralaajakuvamonitori, jossa on VA Curved 1500R -paneeli ja WQHD-tarkkuus 3440x1440, tarjoten immersiivisen 21:9 ultralaajakuvakokemuksen. Sukella rikkaisiin ja eläviin väreihin HDR10-tuen avulla, mikä tehostaa visuaalista kokemustasi intensiivisimmissä pelaamisen hetkissä. Nauti sujuvasta pelaamisesta nopealla 144Hz virkistystaajuudella ja minimaalisella liike-epätarkkuudella kiitos nopealle 1ms MPRT-vasteajalle, ja huomaat uppoutuvasi syvälle pelimaailmaan. Nauti yli kaksinkertaisesta virkistystaajuudesta muihin monitoreihin verrattuna ja sano hyvästit pätkivälle kuvalle ja epäselville liikkeille. 144 Hz:n virkistystaajuuden ansiosta kaikkien kuvien terävyys on erinomainen ja ne näkyvät tasaisesti peräkkäin niin, että voit järjestää otokset tarkoin ja nauttia täysin huippunopeista kilpailuista. 3440 x 1440 -resoluution ansiosta Wide Quad HD (WQHD) tarjoaa ensiluokkaisen kuvan laadun ja terävyyden jokaista yksityiskohtaa varten. Laajakuvan 21:9 -kuvasuhde sopii täydellisesti elokuvien katselemiseen laajalta näytöltä tai viimeisimpien pelien pelaamiseen, se tarjoaa lisäksi lisätilaa työskentelemiseen. Aidot 8-bitin värit tarjoavat laajan värivalikoiman kirkkaita ja luonnollisia kuvia varten.Voit mukauttaa näytön peliisi yhdellä painikkeen napsautuksella. Mahdollistaa vaihtamisen FPS-, ajo- tai RTS-pelien esiasetuksesta toiseen tai omien optimaalisten asetusten määrittämisen ja tallentamisen. AOC Settings KeyPadin avulla voit vaihtaa profiilia tai säätää ominaisuuksia nopeasti ja helposti. AOC-näyttö 1 ms:n MPRT-vasteella vähentää merkittävästi liikkeen epäterävyyttä, mikä tekee nopeatempoisesta toiminnasta terävän ja selkeän, mikä tarjoaa etua reaktioherkissä peleissä. Enemmän kuin nopeutta, AOC -näyttö 1 ms:n MPRT:llä on saumaton, sujuva liike, joka upottaa sinut virtuaalimaailmaan. Navigoitpa sitten nopeatempoisessa ajopelissä tai korkean panoksen taistelussa, jokainen millisekunti on tärkeä. Keskeiset ominaisuudet 34" UWQHD (3440×1440) resoluutio Kaarevuus 1500R 144 Hz virkistystaajuus 1 ms MPRT vasteaika HDR10-tuki FreeSync & G-Sync yhteensopivuus Ergonominen jalusta Tekniset tiedot Paneeli: VA Resoluutio: 3440×1440 (UWQHD) Kuvasuhde: 21:9 Max virkistystaajuus: 144 Hz Vasteaika: 1 ms MPRT / 4 ms GtG Kontrasti: 4000:1 (staattinen), 80M:1 (dynaaminen) Kirkkaus: 300 cd/m² Katselukulmat: 178/178 Väriavaruus sRGB 114 %, Adobe RGB 98 %, DCI-P3 91 % HDR10 AMD FreeSync Premium Kallistus: 3.5° ±1.5° ~ 21.5° ±1.5° Liitännät: HDMI 2.0, DP 1.4, kuulokeliitäntä VRR FreeSync + G-Sync yhteensopiva VESA 100×100 Mitat jalustalla (LxKxS): 808.3 x 480.4 x 244.9 mm Mitat ilman jalustaa (LxKxS): 808.3 x 367.5 x 102.9 mm Paino ilman jalustaa: 6,26 kg AOC CU34G2XE/BK tarjoaa ultraleveän näkymän, nopean virkistystaajuuden ja HDR-kuvanlaadun – täydellinen valinta pelaajille, luoville tekijöille ja tehokkuutta arvostaville ammattilaisille.